Захист бізнесу у кримінальному провадженні
30 жовтня 2019 року
Захист бізнесу у кримінальному провадженні
Спікер: Черезов І., Солодко Є*., Моісєєва А.,Костенок А.
Вартість участі – 4200 грн
Знижки: Знижки за 2-х учасників - 5%; за 3-х та більше - 10%! Знижка при реєстрації через сайт: 3%!
  • ВАЖЛИВО: СЕМІНАР проводиться два дні 30 та 31 жовтня 2019 року! 

Спікери: 

ЧЕРЕЗОВ Игорь - Возглавляет компанию «АДВОКАТ ЧЕРЕЗОВ И ПАРТНЕРЫ». Защита интересов клиентов в ходе предварительного и судебного рассмотрения уголовных дел, связанных с экономическими и преступлениями в сфере служ. деятельности. Специализируется: построение сложных юр.схем реструктуризации предприятий, создании холдинговых структур, взыскании задолженностей и управлении долгами. Как адвокат вел несколько нашумевших дел. Автор многочисленных статей и публикаций в области уголовного, корпоративного и хозяйственного права.

СОЛОДКО Евгений* - Управляющий Партнер Адвокатской группы "СОЛОДКО И ПАРТНЁРЫ“. Специализация: уголовное право и процесс, экономические преступления, защита должностных лиц и гос. служащих, корпоративное право, налоговое право, судебные споры... Признания: Один из лучших юристов в области уголовного права и процесса. В 100 лучших юристов Украины и «50 ТОП менеджеров Украины». В 2011г. вошел в «25 самый известных юристов Украины». Член «Ассоциации адвокатов Украины», «Ассоциации юристов Украины», International Bar Association.

МОІСЄЄВА Анжеліка - Партнер, адвокат практики кримінального права та захисту ЮФ «GOLAW».
Має значний практичний досвід захисту осіб від кримінального переслідування, а також представництва інтересів потерпілих у кримінальному провадженні.
Спеціалізується на захисті керівників господарюючих суб’єктів у кримінальних провадженнях, пов’язаних зі здійсненням господарської діяльності та у сфері службової діяльності.
Понад 3 роки очолювала Комітет кримінального та кримінально-процесуального права Асоціації адвокатів України.

АНДРІЙ КОСТЕНОК – Адвокат, Адвокатське бюро «Андрія Костенка». Основним напрямком діяльності є здійснення захисту клієнта в судах. Профілюючим напрямком  - захист в кримінальних провадженнях пов’язаних з господарською діяльністю та корупційних справах. Одним з останніх кейсів, був захист прав та інтересів компанії «YOUCONTROL» під час досудового розслідування, яке завершилось закриттям кримінального провадження

Шкурідін Євген — Керуючий партнер Адвокатського Бюро «Шкурідін і партнери», Адвокат, Член комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності Національної асоціації адвокатів України

ДЕНЬ 1

Блок № 1. Новели законодавства: оподаткування та кримінальне провадження. Закон України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо зменшення тиску на бізнес»

Тема №1. Декриміналізація фіктивного підприємництва

1. Що таке фіктивне підприємництво та які його ознаки?
2. За якими критеріями суди та податкові органи встановлюють нереальність (фіктивність) господарських операцій? Чи є ці критерії об’єктивними та однозначними?
3. Яким чином довести реальність господарської операції з контрагентом?
4. Як виявити сумнівного контрагента та мінімізувати ризики від співпраці з ним?
5. Наскільки обачним має бути платник податків при виборі контрагентів та на що слід звернути увагу у першу чергу?
6. Чи повинен платник податків нести відповідальність за незаконні дії контрагента, які перебувають поза сферою його впливу та контролю? Як це узгоджується з практикою Європейського суду з прав людини щодо індивідуалізації юридичної відповідальності особи?

7. Які наслідки декриміналізації фіктивного підприємництва? Чи сприятиме це зменшенню тиску на бізнес?
8. Чи можна розраховувати, що практика донарахування податкових зобов’язань через фіктивність контрагента відійде у минуле?
9. Які податкові наслідки взаємовідносин з контрагентом, фіктивність якого встановлена вироком суду в кримінальному провадженні?
10. Яка практика Верховного Суду щодо правомірності податкової вигоди, отриманої від співпраці з фіктивним підприємством?
11. Чи є вирок щодо посадової особи контрагента безумовним доказом нереальності господарської операції за участю такого контрагента? Якою є актуальна судова практика у відповідних податкових спорах та чи змінилася вона останнім часом?
12. За яких обставин вирок суду не може свідчити про нереальність господарських операцій між платником податків і його контрагентами?

13. Чи можлива радикальна зміна судової практики у податкових спорах після декриміналізації фіктивного підприємництва? Чи означає це розширення предмету доказування у відповідних справах? Чи повинні тепер податкові органи ретельно доводити фіктивність господарської операції у кожній конкретній справі?
14. Яким чином буде кваліфікуватися фіктивне підприємництво після його декриміналізації?
15. Чи залишилися у податкових органів інші важелі незаконного впливу на бізнес та яким чином їх усунути? Які шляхи подальшого реформування кримінального провадження у сфері податкових злочинів?

Тема №2. Ухилення від оподаткування: підвищення порогів для кримінальної відповідальності

1. До якого розміру збільшено мінімальні суми ухилення від оподаткування для цілей притягнення особи до кримінальної відповідальності?
2. Чи є таке збільшення обґрунтованим та чи полегшить воно ведення бізнесу в Україні?
3. Ухилення від сплати податків до якої суми тепер не вважається злочином?
4. Яким чином розраховується сума фактичного ухилення особи від оподаткування та які показники слід враховувати при здійсненні відповідних розрахунків?

5. Чи змінилися правила встановлення ознак складу злочину, передбаченого ст. 212 КК України?
6. Наскільки суворішими стали санкції ст. 212 КК України? Чи можна говорити про посилення міри покарання за ухилення від сплати податків?
7. Чи допоможе нова конструкція ст. 212 КК України вивести бізнес з «тіні» та які ще фактори не дозволяють платникам податків працювати легально з комерційною вигодою для себе?

Блок № 2. Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень кримінального процесуального законодавства»

Тема №1. Строки досудового розслідування: зміни щодо порядку обчислення

1. Яким чином змінено строки досудового розслідування та правила їх обчислення?
2. Чи скасовано норму щодо максимальної тривалості досудового розслідування без повідомлення особі про підозру? Чи не є це кроком назад у реформі кримінального провадження?
3. Чому скасування чітких обмежень строку досудового розслідування може відродити практику «безкінечного» кримінального переслідування особи? Чи не призведе це до посилення обвинувального нахилу слідства та істотного обмеження прав сторони захисту?
4. За яких умов та на який час допускається продовження строку досудового розслідування?

5. Який порядок звернення із клопотанням про продовження строку досудового розслідування? Хто уповноважений розглядати відповідне клопотання?
6. Чи залишено слідчому судді право на розгляд клопотань про продовження строку досудового розслідування? Чи доцільно передавати вирішення відповідного питання до виключної компетенції прокурорів?
7. Яким чином особі, якій не пред’явлено підозру, протидіяти необмеженому продовженню строку досудового розслідування?
8. Чи можливе оскарження постанови прокурора про продовження строку досудового розслідування?

Тема №2. Експертиза: нові правила призначення

1. Яким чином змінився порядок залучення експерта до участі у кримінальному провадженні?
2. Чи надано сторонам кримінального провадження право на самостійне залучення експерта для проведення експертизи? Яка доказова сила висновку, складеного експертом за замовленням сторони кримінального провадження?
3. Чи зберіг слідчий суддя право на самостійне залучення експерта для проведення експертизи?
4. У яких випадках та за яких умов сторона захисту може клопотати перед слідчим суддею про проведення експертизи? Які обставини підтверджують неможливість самостійного залучення експерта стороною захисту?

5. Які вимоги до клопотання сторони захисту про проведення експертизи та які підстави для його задоволення слідчим суддею?
6. Чи має право слідчий або прокурор на самостійне залучення експерта для проведення психіатричної експертизи з метою підтвердження неосудності чи обмеженої осудності особи?
7. Чи ліквідовано монополію державних судово-експертних установ на проведення експертизи у кримінальному провадженні?

Тема №3. Показання з чужих слів: визнання допустимими доказами

1. Яким чином змінилися правила оцінки судом доказової сили показань з чужих слів?
2. Чи скасована можливість визнання доказами показань з чужих слів за згодою сторін?

Тема №4. Зняття інформації з каналів зв’язку: право НАБУ та ДБР на прослуховування.

1. Які органи та на яких підставах мають право здійснювати зняття інформації з телекомунікаційних мереж та інформаційних систем?
2. Чи надано Національному антикорупційному бюро України (НАБУ) та Державному бюро розслідувань (ДБР) право на зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж (право на прослуховування)?

Тема №5. Національне антикорупційне бюро України: негласні працівники

1. Чи передбачено проведення закритого конкурсу на зайняття посад негласними працівниками НАБУ?
2. Де публікуватимуться оголошення про проведення конкурсу на зайняття посад негласними працівниками НАБУ?
3. Хто входитиме до складу конкурсної комісії з підбору негласних працівників НАБУ та яка участь громадськості у проведенні відповідних конкурсних процедур?

Тема №6. Заходи забезпечення кримінального провадження

1. Які дії слідчого або прокурора у разі відмови у задоволенні клопотання про арешт тимчасово вилученого майна або скасування арешту такого майна?
2. Який порядок виконання рішення про повернення тимчасово вилученого майна? Хто забезпечує контроль за своєчасним поверненням особі тимчасово вилученого майна?

3. Якщо на момент затримання особи її прізвище, ім’я, по батькові невідомі, яким чином особа ідентифікується у протоколі затримання?
4. Чи змінилися правила призначення застави? Чи передбачено можливість апеляційного оскарження ухвали слідчого судді про застосування запобіжного заходу у вигляді застави?

Тема №7. Повідомлення про підозру: скасування процедури оскарження

1. Чи скасована можливість оскарження повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення?
2. Якими мотивами керувався законодавець при запровадженні процедури оскарження повідомлення про підозру та чи варто відмовлятися від цієї процедури?

Тема №8. Закриття кримінального провадження

1. Чи може не встановлення особи злочинця протягом строку давності притягнення до кримінальної відповідальності бути підставою для закриття кримінального провадження?
2. У яких випадках кримінальне провадження триває, навіть якщо не вдалося виявити злочинця?
3. Чи може надміру тривале досудове розслідування без повідомлення особи про підозру бути підставою для закриття кримінального провадження?
4. Чому Верховна Рада скасовує чіткі строки кримінального переслідування особи та чи не посилить це можливості для тиску на сторону захисту з боку правоохоронних органів?

Тема №9. Судовий розгляд: оптимізація та прискорення процедур

1. З чого починається судовий розгляд кримінального провадження?
2. Чи позбавлено учасників кримінального провадження права клопотати про оголошення прокурором перед початком судового розгляду обвинувального акта в повному обсязі?
3. Чи запроваджено обов’язковість вступної промови для сторони обвинувачення і сторони захисту? Які вимоги до вступної промови та яка черговість її виголошення сторонами кримінального провадження? Чи можлива відмова від проголошення вступної промови? За яких умов суд може зупинити проголошення вступної промови?
4. Як змінилися правила дослідження доказів під час судового розгляду?
5. Які заходи для економії процесуального часу може застосувати суд під час судового розгляду?
6. Чи не обмежує прискорення судового розгляду право сторони захисту на повне і всебічне ознайомлення з обставинами пред’явленого обвинувачення?

Тема №10. Кримінальне провадження щодо особливих категорій осіб (депутати, судді, адвокати тощо)

1. Чи скасовано додаткові гарантії для народних депутатів у кримінальному провадженні?
2. Яким чином змінилися правила обшуку та огляду народного депутати? Чи допускається затримання народного депутата без згоди Верховної Ради України?
3. Хто та у якому порядку має право надавати згоду на проведення слідчих дій щодо народного депутата?
3. Чи не посягають нові правила кримінального провадження на незалежність членів парламенту та чи відповідають вони європейським стандартам парламентаризму?

4. Чи послаблені вимоги щодо процедури повідомлення про підозру депутатів, суддів, адвокатів, детективів НАБУ, прокурорів САП, працівників НАЗК та ін.? Чи можливе повідомлення про підозру зазначених осіб будь-яким слідчим або прокурором?
5. Чи спрощено порядок погодження процесуальних дій, які вчиняються за межами України?

Блок 3. Закон «Маски-шоу стоп 1»

1. Обшук: обов’язкова звуко- та аудіо фіксація.
2. Обшук: безумовний допуск адвоката.

Блок 4. Закон «Маски-шоу стоп 2»

1. Закриття «безпідставних» кримінальних проваджень.
2. Закриття «безкінечних» кримінальних проваджень.

Блок №5. Особливості захисту в умовах недобросовісної процесуальної діяльності слідчого і прокурора.

1. Порушення підслідності.
2. Розгляд клопотання про арешт майна у відсутність власника або його володільця.
3. Повідомлення про підозру за неіснуючими обставинами або з свідомою завищеною кваліфікацією.
4. Отримання дозволів на проведення обшуків у чужих кримінальних провадженнях.

5. Адвокат на годину.
6. Здійснення досудового розслідування у справі приватного обвинувачення за відсутністю заяви потерпілого.
7. Використання контролю за вчиненням злочину у справах приватного обвинувачення.
8. Провокації.

Блок №6. Визнання недопустимими доказів зібраних під час проведення обшуку, огляду, тимчасового доступу.

1. Доручення оперативним співробітникам проведення обшуку, огляду, тимчасового доступу або їх проведення слідчим прокурором не вказаним в ухвалі слідчого судді та визнання доказів недопустимими.
2. Проникнення до житла чи іншого володіння особи без ухвали слідчого судді, відмінність від огляду місця події та правові наслідки.
3. Утримання поза розумні строки майна на відшукування якого під час обшуку був наданий дозвіл слідчим суддею та способи його повернення в порядку ст. 100 КПК України.
4. Тривале розслідування і як встановити строк органу досудового розслідування для його завершення в межах чинного КПК.

 


ДЕНЬ 2

БЛОК №1. Повноваження правоохоронних органів у сфері економічної злочинності

Тема 1. Національна поліція.

1. Які кримінальні провадження у сфері бізнес-діяльності належать до підслідність органів Національної поліції?
2. Які права щодо проведення обшуків та інших процесуальних дій належать слідчим органів Національної поліції? Якими можливостями щодо застосування заходів примусу наділені слідчі органів Національної поліції?

Тема 2. Служба безпеки України.

3. Яким чином повноваження СБУ у сфері боротьби з корупцією та забезпечення національної безпеки України впливають на діяльність бізнесу?
4. Які найпоширеніші підстави проведення обшуків слідчими СБУ та як спростувати їх законність?
5. Яким чином діяти у разі залучення слідчими СБУ до проведення обшуку силових підрозділів? Як протидіяти практиці проведення «маски-шоу» за участі СБУ?

Тема 3. Податкова міліція.

6. Чи існують правові підстави для діяльності податкової міліції в Україні? Коли буде вирішено проблему легітимності функціонування податкової міліції? Чому досі не створено Службу фінансових розслідувань?
7. У яких сферах економічної діяльності здійснюють свої повноваження слідчі податкової міліції?
8. Які найпоширеніші претензії податкової міліції до бізнесу?
9. Які особливості розслідування злочинів, пов’язаних із доведенням реальності господарської операції?
10. Чи може фіктивність контрагента породити кримінальні провадження щодо менеджменту компанії?
11. Як виявити сумнівного контрагента у ланцюгу операції та мінімізувати ризики від співпраці з ним? Яким чином вберегтися від донарахувань податкових зобов’язань та звинувачень в ухиленні від оподаткування?

12. Яка позиція нового Верховного Суду щодо ознак реальності господарської операції та юридичної сили первинних документів? Чи не суперечить кримінальне переслідування працівників компанії за злочинні дії контрагента принципу індивідуалізації кримінальної відповідальності?
13. Чи допускається проведення позапланової податкової перевірки на підставі ухвали слідчого судді: остання практика Верховного Суду?
14. Чи можливе апеляційне оскарження ухвали слідчого судді про призначення позапланової податкової перевірки?

Тема 4. Державне бюро розслідувань.

15. Які функції та повноваження Державного бюро розслідувань?
16. Які кримінальні провадження належать до підслідності Державного бюро розслідувань?
17. На яких підставах слідчі Державного бюро розслідувань можуть завітати з обшуком до компанії?
18. Чи обмежені повноваження Державного бюро розслідувань щодо впливу на бізнес під час розслідування злочинів високопосадовців?
19. Які перші результати роботи Державного бюро розслідувань?

Тема 5. Національне антикорупційне бюро України.

20. Якими повноваженнями наділені детективи НАБУ та який їх вплив на бізнес?
21. Чи має НАБУ виключну підслідність щодо розслідування окремих категорій злочинів? Які особливості здійснення прокурорського нагляду за діями та рішеннями детективів НАБУ?
22. Які особливості проведення обшуків детективами НАБУ? Як забезпечити дотримання прав учасників кримінального провадження при залученні до проведення обшуку оперативних підрозділів НАБУ?
23. Чи наділене НАБУ додатковими повноваженнями щодо арешту майна у справах, які перебувають у його підслідності?
24. У якому випадку детективи НАБУ мають право на затримання особи без ухвали слідчого судді, суду?

25. Якими повноваженнями щодо здійснення негласних слідчих (розшукових) дій наділені детективи НАБУ? Чи мають вони повноваження щодо зняття інформації з каналів зв’язку (прослуховування) та відео спостереження за підозрюваною особою? Яким чином детективи НАБУ здійснюють моніторинг банківських рахунків та які наслідки це має для власників відповідних рахунків?
26. Які особливості укладення угоди про визнання винуватості при розслідуванні злочинів, віднесених до підслідності НАБУ? Яке значення має співпраця з детективами НБУ та викриття інших співучасників злочину?

БЛОК №2. Обшук компанії: підготовка, порядок дій під час проведення, оскарження.

Тема 1. Попередня підготовка до обшуків.

1. Які фактори свідчать, що компанію найближчим часом очікує обшук? Як реагувати на ці фактори та чи можна запобігти обшуку?
2. Чи завжди обшуку передує запит слідчого або прокурора про надання документів про фінансово-господарську діяльність компанії? Як правильно надавати відповідь на такий запит? Які інші дії органів досудового розслідування свідчать про підготовку до обшуку компанії?
3. Які способи збору інформації про компанію має слідчий? Які особливості проведення негласних слідчих (розшукових) дій та який їх вплив на діяльність компанії?
4. Чи може компанія отримати інформацію про підготовку обшуку щодо неї та її посадових осіб?

5. Як передбачити можливе кримінальне переслідування менеджменту компанії та вжити превентивних заходів?
6. Як заздалегідь підготувати підприємство та його персонал до обшуку? Чи потрібно проводити з працівниками інструктаж щодо правил поведінки у разі обшуків та інших слідчих дій?
7. Які заходи доцільно вжити для захисту конфіденційної інформації та банківської таємниці компанії?
8. Співпраця з якими контрагентами підвищує ймовірність проведення обшуку компанії? Як мінімізувати ризики співпраці з сумнівними партнерами?

Тема 2. Санкціонування обшуку.

9. Який процесуальний документ надає право на проведення обшуку? Хто має право клопотати про надання дозволу на проведення обшуку?
10. У яких випадках обшук компанії не може бути санкціонований? Чи може компанія брати участь у розгляді питання про надання дозволу на проведення обшуку? Чи завжди обшук є неочікуваною та раптовою слідчою дією?
11. Протягом якого строку можливий обшук компанії на підставі ухвали слідчого судді? Чи можливий багаторазовий обшук на підставі однієї ухвали?
12. Які вимоги до змісту та форми ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук? Чи має представник компанії право на отримання копії відповідної ухвали?

Тема 3. Проведення обшуку: основні правила захисту.

13. Хто має право на проведення обшуку? Які діяти, якщо обшук проводять неналежні особи? За яких умов можливий недопуск до проведення обшуку та яким чином відбувається обґрунтування такого недопуску?
14. Яким чином представник компанії ознайомлюється з ухвалою слідчого судді про дозвіл на обшук?
15. Чия присутність під час проведення обшуку є обов’язковою? Чи обов’язково запрошувати до участі в обшуку керівника компанії?
16. Які особливості участі в обшуку понятих? Чи можливий відвід залежних від слідчого чи прокурора понятих?

17. У яких випадках залучення до проведення обшуку озброєних спецпідрозділів є обґрунтованим? Чи обмежує чинне законодавство залучення таких спецпідрозділів?
18. Яким чином діяти у разі силового варіанту проведення обшуку компанії? Чи варто фізично протидіяти правоохоронцям?
19. Чи можливе проведення обшуку без адвоката? Які наслідки недопуску адвоката до проведення обшуку? Чи можна відмовитися від участі у слідчих діях до моменту прибуття адвоката?
20. Чи допускається проведення обшуку у приміщенні за відсутності його власників чи володільців? Яким чином слідчий чи прокурор інформує про проведення обшуку у приміщенні, в якому відсутні будь-які особи?
21. Що має право робити слідчий та прокурор під час обшуку?
22. Які завдання переслідує слідчий та прокурор під час проведення обшуку та якими засобами вони їх досягають?
23. Яким чином будувати своє спілкування з слідчим та силовиками? За допомогою яких засобів фіксувати допущені при проведенні обшуку порушення законодавства з боку слідчого чи прокурора?

24. Які основні правила юридичного самозахисту під час проведення обшуку? Як захиститися від неправомірних дій та зловживань з боку правоохоронних органів?
25. Чи може слідчий або прокурор обмежити пересування осіб в офісі компанії під час обшуку та заборонити покидати місце обшуку до його завершення?
26. За яких умов та у якому порядку проводиться особистий обшук працівників і керівників компанії під час обшуку? Як протидіяти незаконним діям у разі проведення особистого обшуку? Чи можлива відмова у проведенні особистого обшуку особи?
27. Чи має право слідчий або прокурор під час обшуку примусово відкривати приміщення та сховища без згоди їх власника?
28. Які психологічні прийоми використовують правоохоронці під час обшуку? Як на них реагувати та протидіяти?

29. Що робити якщо працівників компанії викликали на допит? Які основні моменти тактики слідчого під час проведення допиту? Як уникнути самообмови під час допиту?
30. Як свідчення особи можуть вплинути на її подальший статус в кримінальному провадженні та як не допустити використання проти особи її свідчень?
31. Чи обов’язково здійснювати постійне спостереження за діями слідчого та прокурора? Чи варто дозволяти правоохоронцям проводити обшук без участі представників компанії?
32. Чого не треба робити на під час проведення обшуку? Які типові помилки працівників та керівників компаній під час обшуку?

33. Який порядок розгляду слідчим клопотань представників компанії під час обшуку? У якій формі реагувати на допущені під час обшуку порушення та яким чином вимагати їх припинення? Чи допускається відео- та аудіо фіксація дій слідчого та прокурора за допомогою технічних засобів?
34. На яких підставах можливе тимчасове вилучення майна компанії під час проведення обшуку? Як забезпечити дотримання прав компанії у разі вилучення її майна? Яким чином фіксувати кількість та характеристики вилученого у компанії майна?

Тема 4. Завершення обшуку та оскарження його результатів.

35. Які вимоги до форми і змісту протоколу обшуку? Яким чином представник компанії ознайомлюється з протоколом обшуку?
36. Чи варто відмовлятися від підписання протоколу обшуку?
37. Як діяти у разі наявності у протоколі обшуку недостовірних даних?
38. Яким чином оформити зауваження до протоколу обшуку з метою їх подальшого ефективного використання у суді? Яким чином зафіксувати факт подання слідчому або прокурору зауважень до протоколу обшуку?
39. У якому порядку можливе оскарження дії слідчого чи прокурора після проведення обшуку? Чи може вплинути на поведінку правоохоронців звернення до бізнес-омбудсмена? Які підстави для ініціювання кримінального провадження щодо слідчого чи прокурора, який проводив обшук?

БЛОК №3. Тимчасове вилучення майна та арешт активів компанії.

Тема 1. Повернення тимчасово вилученого майна компанії.

1. За яких умов допускається тимчасове вилучення речей та документів? Яке майно компанії може бути вилучено? Який юридичний статус тимчасово вилученого майна?
2. Хто має право клопотати про тимчасове вилучення речей і документів та які вимоги до змісту відповідного клопотання? Які підстави є достатніми для надання судом дозволу на вилучення майна і документації компанії?
3. Як правильно здійснити опис майна і документів, які вилучаються у компанії? Чи має право володілець документів зробити їх копії перед вилученням?
4. Які особливості вилучення електронних інформаційних систем та засобів зв’язків?
5. Чи обмежено строк тимчасового вилучення майна та якими способами можна домогтися його повернення власнику? Як боротися із протиправним неповерненням вилученого майна компанії? Які обставини свідчать про необґрунтованість вилучення майна в компанії?

Тема 2. Скасування арешту майна компанії

6. Що таке арешт майна у кримінальному провадженні? Які обмеження для власника або володільця передбачає арешт майна?
7. На підставі якого процесуального документу відбувається накладення арешту на майно компанії? З якою метою суд може дозволити арешт майна у кримінальному провадженні?
8. Яке майно може бути об’єктом арешту у кримінальному провадженні? У яких випадках арешт майна є незаконним? Чи допускається арешт майна, що перебуває у власності добросовісного набувача?
9. Які особливості накладення арешту на майно за рішенням НАБУ? Чи можливий попередній арешт майна компанії за рішенням НАБУ без ухвали слідчого судді та протягом якого строку? Яким чином скасувати арешт, накладений на майно рішенням НАБУ без судової санкції?

10. Протягом якого строку тимчасово вилучене майно має бути повернуто його власнику за відсутності клопотання про арешт такого майна? Як захистити майнові права компанії, порушені у разі вилучення майна під час обшуку?
11. Чи може представник компанії брати участь у судовому розгляді клопотання про арешт майна? Яким чином довести необґрунтованість та незаконність клопотання про арешт майна компанії?
12. У яких випадках суд має право відмовити у задоволенні клопотання про арешт майна? Які обставини має врахувати суд при вирішенні питання про надання дозволу на арешт майна? Яка роль захисника при доведенні необґрунтованості арешту майна?
13. Чи передбачає відмова у задоволенні клопотання про арешт майна негайне його повернення власнику?

14. Чи означає арешт майна повну заборону на його використання компанією з метою здійснення підприємницької діяльності? Чи можливе повернення компанії вилученого майна після накладення на нього арешту?
15. Яким чином власник отримує інформацію про арешт його майна, якщо він не був присутній при розгляді питання про накладення арешту?
16. Яким чином домогтися скасування арешту майна компанії? Які обставини свідчать про незаконність або передчасність арешту майна компанії? Який порядок розгляду клопотання про скасування арешту майна?

БЛОК №4. Особливості проведення досудового розслідування без наявності підозрюваного. Активність слідчого, права потерпілих. Що можуть слідчі на цьому етапі?.

1. Все про допит від А до Я.
2. Повідомлення про підозру. Практика недотримання процедури вручення повідомлення про підозру.
3. Проведення адвокатом власного розслідування, способи, механізми отримання доказів та використання їх у кримінальному провадженні.
4. Статус підозрюваного. Коли адвокат стає захисником? Підтвердження повноважень захисника.
5. Оскарження постанови про зупинення досудового розслідування у зв’язку з розшуком «підозрюваного».
6. Судова практика підтвердження відсутності статусу підозрюваного у кримінальних провадженнях зареєстрованих до 16.03.2018.
7. Передача арештованого майна на відповідальне зберігання Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами отриманими від корупційних та інших злочинів та третім особам.

 

 

Вартість участі у дводенному семінарі: 4200 грн

Знижки за 2-х учасників - 5%; за 3-х та більше - 10%!  Знижка при реєстрації через сайт: 3%!

У вартість входить: навчання, консультації кваліфікованих фахівців, відповіді на питання, що стосуються теми семінару, добірки нормативних документів з новітньою інформацією, можливість спілкування з колегами-бухгалтерами, кава-брейк, обід, канцтовари.

День проведення семінару:
середа

Київ, вул.Хрещатик, 7/11, "Адмірал Холл"

Дата і регламент семінару:
30.10.19, середа 10:00